Pilates aitab vabaneda seljavaludest ja parandab rühti!

7 kuud tagasi

Pilates on pika ajalooga treeningmeetod, mis sobib kõigile, olenemata soost ja vanusest. Istuvast eluviisist ja sundasenditest saavad alguse mitmed tõsised terviseprobleemid, näiteks halb rüht, nõrgad lihased, seljavalu, vähene kehaline aktiivsus jne. Pilates tuleb Sulle siinkohal appi!

Pilates arendab jõudu, vastupidavust, painduvust läbi teadvustatud ja kontrollitud liikumise.

Treenitakse tasakaalustatult kogu keha luu- ja lihaskonda ning see on hea Sinu seljale ja rühile.

Pilates treenib süvalihaseid, mille tulemusel tugevnevad lülisammast toetavad lihased ning rüht paraneb. 

Süstemaatilise treeninguga keskendub Pilates suuresti kerelihaste tugevdamisele ning seljaliikuvuse parandamisele ning seljavalud vähenevad või kaovad sootuks.

Tähelepanu pööratakse ka hingamisele. Paljud pinged kehas – selja- ja peavalud – on seotud hingamismustriga. Õige hingamismustri kasutamine parandab ja säilitab rindkere liikuvust, mis omakorda on oluline kogu selja tervise seisukohast.

Pilates on oma olemuselt rahulik, liigesesõbralik ning sobib nii algajatele kui ka ülekaalulistele. Tulemused nõuavad järjepidevat treenimist ning keskendumist, muutused kehas ei toimu üleöö.

Pilates vähendab stressi ning annab Sulle ilusa figuuri. Mitmed tuntud inimesed erinevates valdkonadest teevad Pilatest, et hoida lihaskond tugev ja stabiilne. Tuntud meestest harrastavad Pilatest teistehulgas Ronaldo, Tiger Woods, Hugh Grant ning naistest Madonna, Maria Sharapova, Jennifer Aniston.

Freepik

Freepik